چاپ روی کاشی و سرامیک

هدیه تبلیغاتی ای متفاوت

کاشی از جمله محصولات پر کاربرد در فرهنگ ایرانی می باشد که از زمان های گذشته مورد توجه ایرانیان قرار گرفته از قابلیت تبلیغاتی و زیباسازی محیطی آن استفاده می بردند و امروزه هم کاربرد این کالا به عنوان یک کالا تبلیغاتی و یا به عبارتی هدیه تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفته است و از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی و یا حتی استفاده در دکوراسیون داخلی در ادارات و منازل استفاده می شود .

چاپ روی کاشی در شکل های مختلفی انجام می شود مانند اینکه سرامیک یا کاشی مورد استفاده لعاب دار باشد یا بدون لعاب یا حتی روش های چاپ متفاوت باعث تشکیل گروه بندی های متفاوتی در زمینه چاپ کاشی شده است یا حتی ابعاد ای که برای کاشی مد نظر باشد نیز می تواند در طریقه ای که چاپ روی کاشی انجام می شود تاثیر داشته باشد.

پیکسل جاکلیدی دوطرفه

ویژگی های منحصر به فرد کاشی

حال با توجه به دانستن این موضوع که کاشی از مهم ترین کالاهای مورد استفاده ایرانیان در فضا سازی داخلی منازل، مساجد، کاروانسرا ها و حتی محل زندگی شاهان و افراد مرفه جامعه آن زمان بوده چه ويژگی این محصول بوده که توجه این قشر بزرگ از جامعه رو به خودش جذب کرده  و آن ها را بر آن داشته که این محصول و کالا رو بر سایر کالا ها ارجحیت بدهند؟

در واقع ویژگی مهمی که این محصول دار مقاومت شدید آن در برابر رطوبت و آب است از مهم ترین دلایل استفاده در دوران گذشته تا کنون است . محصولات سرامیکی و محصولات از جنس کاشی در مقابل آب به شدت نفوذ ناپذیر اند و اجازه عبور آب را نمی دهند پس هم در مرور زمان بر اثر نفوذ آب به منافذ شان آسیب نمی بینند و هم قابلیت مهم شستشو را به خود اضافه کرده اند .

ويژگی دیگری که کاشی ها را از دیگر محصولات تزئینی و دکوراسیون داخلی متفاوت کرده است و آن را به هدیه تبلیغاتی جذابی تبدیل کرده است قابلیت رنگ پذیری بالای این محصول است که این قابلیت باعث می شود که حتی در برابر از بین رفتن رنگ در مرور زمان نیز نسبت بسیاری از متریال های دیگر مقاومت بیشتری نشان دهد و ثبات رنگ بالا تری داشته باشد.

پیکسل جاکلیدی دوطرفه

چه مواردی قیمت کاشی را تعیین می کند؟

قیمت کاشی به عوامل متعددی بستگی دارد ولی از مهم ترین آن ها در اینجا نامبرده و در مورد آن ها توضیح داده خواهد شد:

اولین موردی که می تواند در حد ابعاد و اندازه و تعدادی تعیین کننده باشد جنس کاشی به کار رفته می باشد که این مواد اولیه تولیدی کاشی و جنس کاشی می تواند تاثیر بسیاری بر روی کیفیت کاشی های تحویلی داشته باشد از قبیل رنگ پذیری  که هر مقدار لعاب استفاده شده کیفیت بهتر و همچنین کاشی مورد استفاده قابلیت رنگ پذیری بهتری داشته باشد کیفیت محصول نهایی را افزایش می دهد و همچنین این جنس محصول مقاومت آن را در برابر ضربه و فشار را تعیین می کند و هر چه این کیفیت مواد اولیه و ساخت کاشی در کوره بهتر بوده باشد مقاومت بالاتری نسبت به آسیب هایی که ممکن است به کاشی وارد کند خواهد داشت .

پیکسل جاکلیدی دوطرفه

ويژگی های کاشی و روش های چاپ کاشی

چاپ این نوع از پیکسل های جاکلیدی به آسانی پیکسل های دیگر و قطعا نزدیک تر به پیکسل جاکلیدی می باشد و شما می توانید برای چاپ پیکسل جاکلیدی دوطرفه از همان دستگاه های پیکسل زن قبلی استفاده کنید و دستگاه تازه ای نیاز ندارد ولی این بار نیاز به انجام یک مرحله اضافه تر است از آنجا که پیکسل جاکلیدی تولیدی شما دوطرفه است باید تمام مراحل را که برای نری این نوع از پیکسل انجام می دهید برای قسمت مادگی  آن نیز انجام دهید و این بار در سمت ای از دستگاه که مادگی را قرار می دادید بخش میانی یا قاب پیکسل جاکلیدی دوطرفه را قرار می دهید و سپس برای سمت دیگر که بعد از قرار دادن مادگی در سمت اول که همان بخش نری است باید بخش قاب را بچرخانید تا مناسب برای چاپ بخش دوم پیکسل جاکلیدی بشود .

در انتهای تمام این مراحل پیکسل را از دستگاه خارج کرده و زنجیر پیکسل های جاکلیدی را به آن اضافه می کنیم تاپیکسل جاکلیدی شما آماده شود

پیکسل جاکلیدی دوطرفه