شاید برایتان جالب باشد که بدانید بر خلاف نظر عموم که پیکسل را مربوط به چند سال اخیر یا شاید ده ها سال اخیر میدانند تاریخچه پیکسل بسیار طولانی تر نسبت به خیلی از وسایل فانتزی یا حتی تبلیغاتی داشته باشد.

اولین باری  در تاریخچه پیکسل که از پیکسل استفاده شد در سال ۱۷۸۷ بود جوزیا ودج وود اولین کسی بود که دستور ساخت پیکسل را داد و اولین طرحی که بر روی پیکسل قرار گرفت  “ زانو زده آفریقایی”  نام داشت.

در اون یک برده زنجیر کشیده شده ترسیم شده بود و پایین آن شعار “ آیا من یک مرد یا برادر نیستم” ‌ را نوشته بودن و برای تبلیغ جنبش صد برده داری انگلیس در مجلس عوام استفاده می شد و این اولین استفاده از یک شعار بر روی یک محصول بود که بعدها از ظروف چینی بجای .آن در مجلس عوام استفاده کردن.

جولان دادن پیکسل تو زمینه سیاست به همین جا ختم نشد و سال  ۱۷۸۹ هواداران جورج واشنگتن دکمه هایی که شعار حک شده ای بر روی آن بود را به جای دکمه بالایی لباس خود می دوختن و یا مانند آویزی به خود وصل می کردند .سال ها بعد آبراهام لینکن در سال ۱۸۶۰ اولین دکمه تبلیغاتی با عکس را تولید کرد  و در کمپین ها سیاسی و تبلیغات سیاسی خود استفاده کرد.

اولین پیکسل ها- تاریخچه پیکسل

اولین نوآوری را در سال ۱۸۹۳ بنجامین اس وایت هد در تولید پیکسل انجام داد و یک ورقه فیلم شفاف از جنس سلولز را روی عکس ای که برروی پیکسل بود قرار داد تا مقاوت بیشتری در برابر خراش داشته باشد که همان سلفون یا لمینت ای هست که امروزه بر روی ورقه پیکسل قرار می گیرد .

بنجامین وایت هد  در کمتر از سه سال بعد با اضافه کردن تنها یک سنجاق به پشت این دکمه اون رو به همراه یکی از دوستان خود یعنی جی کی هاگ به ثبت رساند و این گونه بود که در ۲۱ جولای ۱۸۹۶ اولین پیکسل با شکل امروزی و نام امروزی اش به ثبت رسید وپیکسل سوزنی به دنیا آمد.

در واقع میشود پیکسل را حاصل پیشرفت دکمه های تزینی و تبلیغاتی بر روی لباس نامید  و این نقطه عطف تاریخچه پیکسل بوده است و میشود وایت هد را پدر پیکسل نامید.

اولین عکس هایی که روی پیکسل بوده

کارتون کودکان زرد که پیکسل آن بسیار چاپ شد

سال های بعد این ثبت اختراع تغیرات مختلفی روی شکل جذاب انجام شد و علاقه مردم نیز به گونه ای نسبت به پیکسل افزایش پیدا کرد .

بعضی از شرکت های مختلف شخصیت های کارتونی معروف یا اسکادران های ایالات متحده آمریکا و یا حتی شخصیت های کمیک معروف که هنوز هم خیلی از آن ها معروف اند  را به صورت انبوه بر روی پیکسل میزدند و به همراه آدامس و تنقلات یا حتی به همراه غلات خود به مشتریان خود میداند.

از آن زمان تا کنون تغیرات بسیاری در پیکسل شکل گرفته و اختراعات مختلفی درباره آن ثبت شده تا به شکل امروزی اش رسیده و ما از آن لذت می بریم.